2014. gada 9. oktobrī Pasaules arhitektu dienu ietvaros Kuldīgā norisinājās zinātniski praktiskā konference "Vienotais mantojums, tā stabilās un mainīgās izpausmes Kuldīgā". Konferenci atklāja Kuldīgas novada Domes priekšsēdētāja  Inga Bērziņa, kā arī uzrunu teica Latvijas Arheologu biedrības valdes priekšsēdētāja vietnieks Uldis Kalējs.

Ar priekšlasījumu uzstājās LAB pārstāvis un LNVM arheoloģijas departamenta galvenais glabātājs Artūrs Tomsons par arheoloģisko pētījumu vēsturi Kuldīgā.

Konferencē uzstājās gan arhitekti, piem. Juris Zviedrāns prezentēja stāstu par Kuldīgas apbūves noteikumu vizualizāciju un unikālo detaļu saglabāšanas aktualitāti, gan mākslas nozares pārstāvji, piem. Signe Pucena prezentēja starpnozaru mākslas grupas "Serde" pētījumus, gan norisinājās arī arhitektūras studentu darbu prezentācijas.

Pasākuma noslēgumā notika brauciens uz Veckuldīgas pilskalnu, kur notika  tam veltītā ar LAB atbalstu veidotā stenda atklāšana.

 

Kuldiga 2014 01

Plašāka informācija par konferences norisi atrodama šeit.

Kāpēc tomēr Veckuldīgas pilskalns? Tas ir Kurzemes pilskalns ar vienu no lielākajiem ja ne vislielāko plakumu, Kurzemes centrālais pilskalns. Latvijas pilskalnu dižākais apzinātājs Ernests Brastiņš, uzsākot Kurzemes un reizē arī visas Latvijas pilskalnu uzmērīšanu, kā centru visam plašajam darbam izvēlējās tieši Veckuldīgas pilskalnu, pēc kura orientēja visus pārējos Kurzemes pilskalnus.

  • LTV sižets par Veckuldīgas pilskalnu

http://www.youtube.com/watch?v=6ohf5mTWQhs

  • Kuldīgas Galvenās bibliotēkas novadpētniecības darbinieku sagatavota virtuāla izstāde

[slideshare id=32578067&style=border:1px solid #CCC; border-width:1px 1px 0; margin-bottom:5px; max-width: 100%;&sc=no]

 

  • Piesakies UNESCO spēlei "Pilsēta zem pilsētas"

Kuldīgas pilskalns