EP kandidējošo partiju skatījums uz kultūras mantojumu

ext.jpg

Arheoloģija un kultūras mantojums tipiski tiek uztverts kā nacionāls jautājums, taču , ņemto vērā atvērtās robežas un citus ES kopējas politikas aspektus, , daudzus kultūras mantojumam būtiskus jautājumus ir svarīgi risināt ne tikai nacionālā, bet arī ES līmenī. Tādēļ, ņemot vērā Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos, Eiropas Arheologu Asociācija izstrādāja dokumentu “Kritēriji arheoloģijai un kultūras mantojuma aizsardzībai 2019.–2024. gadā”. Dokuments ietver tēmas, ko ir svarīgi saskaņot un/vai risināt ES institūciju līmenī. Šogad, izdarot izvēli par kuru partiju balsot Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ir svarīgi zināt kāda ir šo partiju nostāja nākamajos gados gaidāmajās Eiropas Parlamenta debatēs par kultūras mantojuma un arheoloģisko senlietu aizsardzību.

Latvijas Arheoogu biedrība izsūtīja vēlēšanu kritērijus visām partijām, kas šoreiz izvēlējušās kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Nosūtītie jautājumi un tos ietverošais kontekst ( “Kritēriji arheoloģijai un kultūras mantojuma aizsardzībai 2019.–2024. gadā” teksts latviešu valodā) ir atrodami pielikumā. Atbildes sniegušas trīs kandidējošās partijas: Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Atmoda un Jaunā VIENOTĪBA. Atbilžu apkopojums apskatāms tabulā, pilno atbilžu izklāstu var izlasīt pievienotajos dokumentos. No  prtijām - Latvijas Krievu savienība, Latviešu nacionālisti, Latvijas Reģionu Apvienība, Zaļo un Zemnieku savienība, KPV LV, PROGRESĪVIE, Jaunā Saskaņa, Jaunā konservatīvā partija, Saskaņa, Centra partija,  Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija – atbildes iegūt neizdevās.

Picture3.jpg