Telpiski piesaistītas 17.gs kartes

dole-export3.jpg

Pateicoties VKKF finansiālam atbalstam ir telpiski piesaistītas (referencētas) lielā izmēra Zviedru laiku kartes, sauktas arī par piektdaļas kartēm. Zviedru laiku zemes uzmērīšanas kartes ir precīzākās senās kartes, kurās ir parādīta Latvijas teritorija. Tās sedz visu Vidzemi un atsevišķas Latgales un Zemgales teritorijas. Projekta ietvaros apstrādātās kartes nodeva glabāšanai Arheologu biedrībai, kur pētnieki tās var iegūt un izmantot tālākā darbā.

Projektu veica Alise Šulte un Daniels S.Ē. Gunnarssons Karšu sagatavošanā izmantot SIA "Karšu izdevniecība Jāņa sēta" pamatdati

 

Sigulda-Segewold

Apstrādātās kartes:

Aloja-Allendorf , Alūksne-Marieburg, Augstroze-Hochrosen, Berzaune-Bersohn, Burtnieki-Burtneck, Cēsis-Wenden, Cesvaine-Sesswegen, Dole-Dahlen, Ērģeme-Ermes, Gaujiena-Adsel, Gulbene-Schwaneburg, Ikšķile-Üxküll, Koknese-Kokenhusen, Krimulda-Kremon, Lielvārde-Lennewarden, Limbaži-Lemsal, Liepupe-Pernigel, Madliena-Sissegal, Mālpils-Lemburg, Nītaure-Nietau, Rauna-Ronneburg, Rīga-Riga, Ropaži-Rodenpois, Rūjiena-Rujen,  Salacgrīva-Salis, Salaspils-Kircholm, Sigulda-Segewold, Straupe-Roop, Suntaži-Sunzel, Turaida- Treyden, Trikāta-Trikaten, Vainiži-Wainsel, Valmiera-Wolmar, Zaube-Jürgensburg