Jauna grāmata par akmens laikmeta sieviešu figūriņām ģeologa skatījumā

VSIr izdota jauna monogrāfija "Veneras noriets", kuras autors ir Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes (ĢZZF) Ģeoloģijas nodaļas profesors, ģeoloģijas doktors Valdis Segliņš.

Grāmatā monogrāfiski izklāstīts zināmais par senā akmens laikmeta sieviešu figūriņām Venerām un šo tēlu vēlākām transformācijām vēlajā akmens laikmetā un bronzas periodā. Veiktais pētījums neļauj atpazīt apskatītajos skulpturālos tēlos sievietes un mātes kulta iezīmes, kā arī norāda uz nepieciešamību pārskatīt seno figūriņu tipoloģiju.

Izdevums veidots kā plašs zināšanu avots un zināmo aizvēsturisku sieviešu figūriņu artefaktu izvērtējums, kas var būt noderīgs akmens laikmeta aizvēstures un kultūras pētniekiem, studentiem un citiem interesentiem. Grāmatu papildina plašs izmantotās literatūras saraksts ar 213 nosaukumiem, kas atvieglos lasītājam turpmākās studijas.

Vairāk par grāmatu, tās pieejamību: http://www.geo.lu.lv/zinas/t/38373/

2016Artūrs Tomsons