Iespēja pieteikties LVVA zinātniskajiem lasījumiem

origin_vatikana-slepenais-8.jpg

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīvs aicina piedalīties zinātniskajos lasījumos „Lokālās vēstures pētniecības iespējas arhīva dokumentos” šā gada 29. oktobrī. Šogad LVVA aicina ar zināšanām dalīties pētniekus, studentus un vēstures interesentus, kas savos pētījumos izmanto LVVA uzglabātās dokumentārās liecības par vēsturiskajiem notikumiem, politiskajiem procesiem, ekonomisko, sociālo un kultūras dzīvi Latvijas teritorijā laikposmā no 13. gadsimta līdz 20. gadsimta vidum.

Iepriekšējie LVVA lasījumi tika veltīti Rīgai un rīdziniekiem. Šī gada tematika iecerēta vienlaikus gan plašāka, gan šaurāka. Palūkosimies pāri Rīgas pilsētas robežām uz lokālo vēsturi. Lai gan lokālā vēsture ir ļoti plaši pētīta sfēra, ne vienmēr tiek pietiekami kvalitatīvi un izmantoti visi arhīvā pieejamie avoti? Tieši tāpēc LVVA zinātniskajos lasījumos aicina dalīties zināšanās par atsevišķām avotu grupām, to izmantošanas metodēm un radošumu avotu bāzes meklējumos.

Plašāka informācija un dalībnieka anketa