Liesmas Grīnbergas priekšlasījums 8. oktobrī.

2013. gada 8. oktobrī Latvijas Arheologu biedrība atsāka priekšlasījumu tradīciju. Šoreiz viesos bija starptautiskā projekta "Cult Identiy" koordinatore Liesma Grīnberga. Vairāku gadu laikā sadarbojoties dažādām valstiskām un nevalstiskām institūcijām Latvijā, Igaunijā un Zviedrijā tika apzināti, apsekoti un lokalizēti dabā neskaitāmi arheoloģijas un kultūrvēsturiskis objekti, par kuriem saglabājušies nostāsti, teikas un leģendas, kas saistāmi ar mitoloģisko domāšanu un kulta darbībām pagātnē. Priekslasījums raisīja jautājumus un diskusiju. Bija patīkami konstatēt, ka Baltijas valstīs daudz labāk saglabājies mutvārdu tradīcijas slānis, atšķirībā no Zviedrijas, kur par daudziem objektiem lielākā daļa informācijas no tautas atmiņas jau izzudušas. Sīkāka informācija par projektu: http://www.centralbaltic.eu/projects/funded-projects-2/278-cb/553-the-ancient-cult-sites-for-common-identity-on-the-baltic-sea-coast Pasākuma noslēgumā Latvijas arheologu biedri saņēma jaunizgatavotās biedrības biedra nozīmītes.

2013-10-08

2013, PasākumiArtūrs Tomsons