Dr. biol. Edgara Vimbas lekcija "Pazemes sēnes Latvijā"

Šī gada 13. oktobrī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja konferenču zālē notika biedrības rudens sezonas pirmais lekciju pasākums, kurā ar saistošu priekšlasījumu uzstājās dr. biol. Edgars Vimba, kas bija veltīts neparastam bioloģiskam fenomenam - pazemes sēnēm. Šī, par arheoloģijai mazliet neparastā temata izvēles iniciatoru kļuva Juris Urtāns, kura pētījumu laikā Slates pusē tika uzietas ne tikai nozīmīgas, ar cilvēka darbību pagātnē pagātnes liecības, bet tika konstatēta arī Latvijai visai reti atrodamo pazemes sēņu (attēlā) klātbūtne.

 

Šaubīgais zemespūpēdis

 

Lekcijas laikā klātesošie guva priekšstatu par pazemes sēņu (trifeļu) veidiem, izplatību, augšanas paradumiem, un to atrašanu (nejauši, vai ar speciāli trenētu  dzīvnieku palīdzību), iespējām tās mākslīgi kultivēt mūsu platuma grādos.

Nobeigumā šie un daudzi citi jautājumi tika apspriesti neformālākā gaisotnē.